G. Calderón

Paşaport

Prenume
Gabriel Humberto
Nume
Calderón
Naţionalitate
Argentina
Data naşterii
7 februarie 1960
ani
59
Ţara naşterii
Argentina
Locul naşterii
Rawson
Poziţie
Mijlocaş
Gabriel Humberto  Calderón

Carieră (Antrenor)

Echipa From To
Persepolis iulie 2019
Qatar SC iulie 2017 decembrie 2017
Al Wasl octombrie 2014 iunie 2016
Betis ianuarie 2014 mai 2014
Bahrain octombrie 2012 iulie 2013
Bani Yas decembrie 2011 mai 2012
Al Hilal noiembrie 2010 iunie 2011
Al Ittihad iulie 2008 ianuarie 2010
Oman aprilie 2007 mai 2008
Arabia Saudită noiembrie 2004 decembrie 2005

Trophies

National
Campionatul Mondial Runner-up 1x 1990 Italy
Competiţii interne
Liga Pro Câştigător 2x 2010/2011, 2008/2009
Super Cup Câştigător 1x 2019/2020
Cupa Președintelui Runner-up 1x 2011/2012
Cupa Prinţului Câştigător 1x 2010/2011
Competitii internaţionale
Liga Campionilor Asiei Runner-up 1x 2009
18+ GambleAware