Bahasa - Indonesia
Chinese (simplified)
Deutsch
English - Australia
English - Canada
English - Ghana
English - International
English - Ireland
English - Kenya
English - Malaysia
English - Nigeria
English - Nordics
English - Singapore
English - South Africa
English - United Kingdom
English - United States
Español - Español
Español - LATAM
Français
Greek
Italiano
Japanese
Korean
Nederlands
Polski
Português
Brazil
Româna
Thai
Türkçe
Русский
العربية
Soccerway
Soccerway
Meciuri viitoare
Competiţii
Competiţii interne
Premier League
Serie A
Primera Division
Bundesliga
Liga I
Eredivisie
Super Liga
Liga Sagres
Championship
Serie A
Vezi Toate
Competitii internaţionale
Europa
Champions League
Europa League
Super Cup
Asia
Champions League
Cupa AFC
America de Sud
Copa Libertadores
Copa Sudamericana
Vezi Toate
National
Campionatul Mondial
Jocurile Olimpice
Campionatul European
Copa America
Gold Cup
Cupa Asiei
Cupa Africii pe Naţiuni
Cupa Confederaţiilor
Campionatul Mondial U20
Euro U21 Champ
Vezi Toate
Tineret
National
Campionatul Mondial U20
Campionatul Mondial U17
Campionatul European U21
Campionatul European U19
Sudamericano U20
Club
U21 Premier League Division 1
Campionato Primavera 1
U19 Bundesliga
Vezi Toate
Echipe
Club teams
Barcelona
Real Madrid
Manchester Utd
Arsenal
Liverpool
Vezi Toate
Inter Milan
AC Milan
Bayern München
FC Porto
Boca Juniors
Echipe naţionale
Spania
Țările de Jos
Germania
Anglia
Brazilia
Vezi Toate
Argentina
Italy
Portugalia
Franța
Rusia
Mai mult
FIFA Rankings
H2H Comparison
Jucători
Competiţii
Competiţii interne
Premier League
Serie A
Primera Division
Bundesliga
Liga I
Eredivisie
Super Liga
Liga Sagres
Championship
Serie A
Vezi Toate
Competitii internaţionale
Europa
Champions League
Europa League
Super Cup
Asia
Champions League
Cupa AFC
America de Sud
Copa Libertadores
Copa Sudamericana
Vezi Toate
National
Campionatul Mondial
Jocurile Olimpice
Campionatul European
Copa America
Gold Cup
Cupa Asiei
Cupa Africii pe Naţiuni
Cupa Confederaţiilor
Campionatul Mondial U20
Euro U21 Champ
Vezi Toate
Tineret
National
Campionatul Mondial U20
Campionatul Mondial U17
Campionatul European U21
Campionatul European U19
Sudamericano U20
Club
U21 Premier League Division 1
Campionato Primavera 1
U19 Bundesliga
Vezi Toate
Echipe
Jucători
RO Competiţii
Liga I
Liga II
Liga III
Cupa României
Cupa Ligi
Supercupa
Play-offs 1/2
Liga de Tineret
Cupa de Tineret
Liga 1 Feminin
Liga II Feminin
Cupa României Feminin
Liga Elitelor U19
Cupa României U19
Competiţii interne
Afganistan
Africa de Sud
Albania
Algeria
Andorra
Anglia
Angola
Antigua şi Barbuda
Antilele Olandeze
Arabia Saudită
Argentina
Armenia
Aruba
Australia
Austria
Azerbaidjan
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belarus
Belgia
Belize
Benin
Bermuda
Bhutan
Bolivia
Bosnia-Herţegovina
Botswana
Brazilia
Brunei
Bulgaria
Burkina Faso
Burundi
Cambodgia
Camerun
Canada
Cehia
Chile
China Taipei
Ciad
Cipru
Coasta de Fildeş
Columbia
Congo
Coreea de Sud
Costa Rica
Croaţia
Cuba
Danemarca
Djibuti
Ecuador
Egipt
El Salvador
Elveţia
Emiratele Arabe Unite
Estonia
Etiopia
Fiji
Filipine
Finlanda
Franţa
Gabon
Gambia
Georgia
Germania
Ghana
Gibraltar
Grecia
Grenada
Guadelupa
Guam
Guatemala
Guiana Franceză
Guinea
Guyana
Haiti
Honduras
Hong Kong
India
Indonesia
Insulele Capului Verde
Insulele Cayman
Insulele Cook
Insulele Faroe
Insulele Solomon
Insulele Turks şi Caicos
Insulele Virgine Britanice
Iordania
Irak
Iran
Irlanda de Nord
Islanda
Israel
Italia
Jamaica
Japonia
Kârgâzstan
Kazahstan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Laos
Lesotho
Letonia
Liban
Liberia
Libia
Liechtenstein
Lituania
Luxemburg
Macao
Macedonia
Madagascar
Malaezia
Malawi
Maldive
Mali
Malta
Maroc
Martinica
Mauritania
Mauritius
Mexic
Moldova
Mongolia
Mozambic
Muntenegru
Myanmar
Nepal
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norvegia
Noua Caledonie
Noua Zeelandă
Olanda
Oman
Pakistan
Palestina
Panama
Papua Noua Guinee
Paraguay
Peru
Polonia
Portugalia
Puerto Rico
Qatar
Republica Democrată Congo
Republica Dominicană
Republica Irlanda
Republica Populară Chineză
Reunion
România
Ruanda
Rusia
Samoa
San Marino
São Tomé şi Príncipe
Scoţia
Senegal
Serbia
Serbia şi Muntenegru
Sierra Leone
Singapore
Siria
Slovacia
Slovenia
Somalia
Spania
Sri Lanka
St. Kitts şi Nevis
Statele Unite
Sudan
Suedia
Surinam
Swaziland
Tadjikistan
Tahiti
Tanzania
Ţara Galilor
Thailanda
Togo
Trinidad şi Tobago
Tunisia
Turcia
Turkmenistan
Ucraina
Uganda
Ungaria
Uruguay
Uzbekistan
Venezuela
Vietnam
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Competitii internaţionale
Liga Campionilor CAF
Cupa Confederaţiei CAF
Supercupa CAF
African Football League
CAF Women's Champions League
CECAFA Club Cup
SportPesa Super Cup
Liga Campionilor CONCACAF
Leagues Cup
Leagues Cup 2019-2022
Concacaf Central American Cup
Cupa Campionilor CFU
Concacaf Caribbean Club Shield
Concacaf League Play-off
Campeones Cup
Concacaf W Champions Cup
NWSL x Liga MXF Summer Cup
Concacaf League
Cupa Cupelor CONCACAF
Cupa Giganţilor CONCACAF
Super Liga
Cupa Cluburilor UNCAF
Copa Libertadores
Copa Sudamericana
Recopa Sudamericana
CONMEBOL Libertadores U20
Copa Libertadores (feminin)
Cuadrangular Internacional - Copa 45 Anos
Cuadrangular Vina del Mar
Liga Campionilor Asiei
Cupa AFC
Campionatul Cluburilor Golfului Persic
AFC Women's Club Championship
Suramadu Super Cup
Cupa Preşedintelui AFC
Liga Campionilor UEFA
Cupa UEFA
UEFA Europa Conference League
Supercupa UEFA
Algarve Football Cup
Premier League International Cup
UEFA Youth League
Cupa Feminină UEFA
Baltic Women's League
United by Women's Football
CEE Cup
Trofeo Angelo Dossena
FNL Cup
Cupa UEFA Intertoto
The NextGen Series
Cupa Irlandeză Setanta
Liga Baltică
Cupa Campionilor Baltici
Livonia Cup
Livonian Winter League
Liga Regală Scandinavă
BeNe Women's Super Cup
All-Island Cup
Campionatul Mondial al Cluburilor
UEFA/CONMEBOL Club Challenge
Meciuri amicale
Hybrid Friendlies
Liga Campionilor Arabă
Arena Cup
Medulin Cup
Audi Cup
Copa EuroAmericana
Emirates Cup
Sydney Super Cup
Queensland Champions Cup
Florida Cup
Cupa Intercontinentală
International Champions Cup
Istria Winter Cup
J.League Asia Challenge
J.League World Challenge
A-Leagues All Stars Men
A-Leagues All Stars Women
Campionatul Pan-Pacific
Premier League Asia Trophy
Premier League Summer Series
Supercopa Euroamericana
Campionatul Suruga Bank
The Atlantic Cup
Winter Cup
World Pro Soccer Classic
Olympics Intercontinental Play-offs Women
Lunar New Year Cup
Copa Mitad del Mundo
U23 Club Friendlies
U21 Club Friendlies
U20 Club Friendlies
U19 Club Friendlies
U18 Club Friendlies
U17 Club Friendlies
U16 Club Friendlies
U15 Club Friendlies
U20 Intercontinental Cup
Youth Viareggio Cup
KAIF Trophy
Club Friendlies Women
Turkish Women's Cup
Women's Friendship Tournament
The Women's Cup
Brasil Ladies Cup
Hybrid Friendlies Women
Youth Club Friendlies Women
Alkass International Cup
Copa Ibérica
Copa RS U20
Women's International Champions Cup
Youth Club Friendlies
Campionatul Cluburilor OFC
Echipe naţionale
Cupa Africii pe Naţiuni
Preliminarii Cupa Africii pe Naţiuni
Preliminarii CM Africa
Campionatul Naţiunilor Africane
African Nations Championship Qualification
WAFU Cup of Nations
Jocurile Panafricane
CAF U23 Cup of Nations
Africa U23 Cup of Nations Qualification
Campionatul African U20
Africa U20 Cup of Nations Qualification
Campionatul African U17
Africa U17 Cup of Nations Qualification
Cupa Africii pe Naţiuni
Africa Women Cup of Nations Qualification
Women's Olympic Qualifying CAF
Cupa CECACAFA
CECAFA U20 Championship
CECAFA Women's Senior Challenge Cup
COSAFA Cup
COSAFA U20 Championship
COSAFA Women's Cup
COSAFA Women's U20 Cup
UNIFFAC Women's Tournament
UNAF Women's Tournament
African Games Women
U20 Women's World Cup Qualification Africa
U17 Women's World Cup Qualification Africa
Turneul Bazinul Nilului
CONCACAF Gold Cup
Concacaf Gold Cup Qualification
Preliminarii CM America de Nord şi Centrală şi Caraibe
Concacaf Nations League
Concacaf Nations League Qualification
Cupa Naţiunilor UNCAF
Cupa Caraibelor
Caribbean Cup Qualification
Concacaf Confederations Cup Play-off
Preliminarii CONCACAF pentru Jocurile Olimpice
CA Games
CONCACAF sub 20 ani
Concacaf U20 Qualification
Cupa CONCACAF sub 17 ani
Concacaf U17 Qualification
CONCACAF Gold Cup (feminin)
Concacaf W Gold Cup
Concacaf W Gold Cup Qualification
CA Women's Games
CFU Women's Challenge Series
Cupa CONCACAF sub 20 ani (feminin)
Concacaf Women's U20 Qualification
Cupa CONCACAF sub 17 ani (feminin)
Concacaf Women's U17 Qualification
Cupa Naţiunilor CONCACAF
Preliminarii CONCACAF pentru Jocurile Olimpice (feminin
Copa America Qualification
Campionatele Pre-CONCACAF
Women's Caribbean Cup
Women's Caribbean Cup Qualification
Copa America
Preliminarii CM America de Sud
CONMEBOL Pre-Olympic Tournament
Sudamericano U20
Sudamericano U17
South American Youth Games
Preliminarii CM Feminin America de Sud
South American Women's Games
Sudamericano U20 (feminin)
Sudamericano U17 (feminin)
Cupa Asiei
Preliminarii Cupa Asiei
Preliminarii CM Asia
Jocurile Asiatice
Campionatul ASEAN de fotbal
AFF Championship Qualification
Cupa Asiei de Sud
Cupa Asiei de Vest
CAFA Nations Cup
Cupa Asiei de Est
EAFF Football Championship Qualification
AFC Solidarity Cup
Cupa Golfului
AFC U23 Asian Cup
AFC U23 Asian Cup Qualification
WAFF Championship U23
Cupa Olimpica a Golfului
Jocurile Asiei de Sud-Est
Cupa Asiei AFC U22
AFF U23 Championship
AFC U20 Asian Cup
Hassanal Bolkiah Trophy
AFC U20 Asian Cup Qualification
Campionatul Asiei U19
AFC U19 Championship Qualification
AFF U19 Championship
SAFF U20 Championship
SAFF U19 Championship
AFC U17 Asian Cup
Cupa Golfului U17
AFC U17 Asian Cup Qualification
Campionatul Asiei U17
AFC U16 Championship Qualification
AFF U16 Championship
Jocurile Asiatice/Calificare Cupa Mondială
Women's Asian Cup Qualification
Women's Olympic Qualifying Asia
Jocurile Asiatice (Feminin)
Southeast Asian Games Women
Cupa Asiei de Est (feminin)
EAFF Football Championship Women Qualification
Campionatul Feminin AFF
Campionatul Feminin SAFF
CAFA Women's Championship
WAFF Women's Championship
AFC U20 Women's Asian Cup
AFC U20 Women's Asian Cup Qualification
AFC U19 Women's Championship
AFC U19 Women's Championship Qualification
AFC U17 Women's Asian Cup
AFC U17 Women's Asian Cup Qualification
AFC U16 Women's Championship
AFC U16 Women's Championship Qualification
AFF U15 Women's Championship
M-150 Cup U23
Merlion Cup U22
Airmarine Cup
East Asian Games
Vietnamese International U21 Championship
Women's East Asian Games
AFC Challenge Cup
Cupa Nehru
Campionatul European
Preliminarii EURO
Preliminarii CM Europa
UEFA Nations League
Cupa Baltică
Campionatul European U21
UEFA U21 Championship Qualification
Campionatul European U19
UEFA U19 Championship Qualification
Campionatul European U17
UEFA U17 Championship Qualification
U20 Elite League
Lobanovsky Memorial U21
EURO (feminin)
UEFA Women's Championship Qualification
Preliminarii CM Feminin Europa
UEFA Women's Nations League
Women's Olympic Qualifying UEFA Play-off
Campionatul European U19
UEFA U19 Championship Women Qualification
Campionatul European U17
UEFA U17 Championship Women Qualification
Baltic Women's Cup
Latvian Federation Cup
Torneio Internacional Algarve U17
Centenary Shield U18 Schoolboys
Cupa Naţiunilor
Campionatul Mondial
Cupa Confederaţiilor
Jocurile Olimpice
Barajele Intercontinentale Preliminarii CM
Olympics Intercontinental Play-offs
Amical
Non-FIFA Friendlies
Arab Cup
Arab Cup Qualification
Jocurile Pan-Arabe
CONMEBOL/UEFA Finalissima
Cupa Kirin
China Cup
Arnold Clark Cup
Intercontinental Cup
King's Cup
Campionatul Mondial U20
Campionatul Mondial U17
U23 National Team Friendlies
U22 National Team Friendlies
U21 National Team Friendlies
U20 National Team Friendlies
U19 National Team Friendlies
U18 National Team Friendlies
U17 National Team Friendlies
U16 National Team Friendlies
U15 National Team Friendlies
Festivalul Mondial de Tineret Toulon
COTIF Tournament
Mediterranean Games
Jocurile Pan-Americane
Islamic Solidarity Games
Jocurile Americii Centrale și Caraibelor
Granatkin Memorial
Tournoi U20 4 Nations
Campionatul Arab U20
Campionatul Arab U17
Bolivarian Games Men
Campionatul Mondial Feminină
Jocurile Olimpice (feminin)
Barajele Intercontinentale Preliminarii CM (feminin)
CONMEBOL/UEFA Women's Finalissima
Jocurile Pan-Americane (feminin)
Jocurile Americii Centrale și Caraibelor
Amical (Feminin)
Cupa de Fotbal Feminină Algarve
Tournoi de France
Cyprus Women's Cup
FFA Cup of Nations
Four Nations Tournament
Istria Women's Cup
Pinatar Cup
SheBelieves Cup
Sud Ladies Cup
Tournament of Nations
Torneio Internacional Feminino de Seleções
Bolivarian Games Women
Campionatul Mondial Feminină U20
Campionatul Mondial Feminină U17
U21 National Team Friendlies Women
Youth Friendlies Women
U23 National Team Friendlies Women
U20 National Team Friendlies Women
U19 National Team Friendlies Women
U18 National Team Friendlies Women
U17 National Team Friendlies Women
U16 National Team Friendlies Women
U15 National Team Friendlies Women
Aphrodite Cup
Bangabandhu Gold Cup
Yongchuan Tournament
Cupa Naţiunilor OFC
Preliminarii CM Oceania
Jocurile Pacifice
Olympic Qualifying Oceania
Campionatul OFC U20
OFC U19 Championship
OFC U19 Championship Qualification
OFC U16 Championship
OFC U16 Championship Qualification
Preliminarii CM Feminin Oceania
Women's Pacific Games
Women's Olympic Qualifying OFC
OFC U20 Women's Championship
OFC U19 Women's Championship
Campionatul OFC U17
Douglas Friedrich
Sumar
Meciuri
Paşaport
Prenume
Douglas Alan
Nume
Schuck Friedrich
Naţionalitate
Brazilia
Data naşterii
12 decembrie 1988
ani
35
Ţara naşterii
Brazilia
Locul naşterii
Candelária
Poziţie
Portar
Înălţime
195 cm
Greutate
80 kg
Picior
Drept
Carieră
Campionate naţionale
Domestic Cups
Cupe la nivel internaţional
Echipe naţionale
Sezon
Echipa
Comp
2024
Avaí
SEB
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
2023
Avaí
SEB
90
1
1
0
0
18
0
0
0
0
2022/2023
Al Khaleej
LIP
1800
20
20
0
0
4
0
1
0
0
2022
Avaí
CAT
959
12
12
0
1
0
0
0
0
1
2022
Avaí
SEA
941
11
11
0
1
0
0
1
0
1
2021/2022
Bahia
LIN
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2021
Juventude
SEA
1530
17
17
0
0
11
0
1
0
0
2021
Bahia
SEA
0
0
0
0
0
7
0
0
0
0
2020/2021
Bahia
LIN
720
8
8
0
0
1
0
0
0
0
2020
Bahia
BDI
180
2
2
0
0
0
0
0
0
0
2020
Bahia
SEA
2624
30
30
0
3
1
0
0
0
0
2019/2020
Bahia
LIN
177
2
2
0
0
5
0
0
0
1
2019
Bahia
BDI
429
5
5
0
1
0
0
0
0
0
2019
Bahia
SEA
3330
37
37
0
0
0
0
1
0
0
2018/2019
Bahia
LIN
540
6
6
0
0
0
0
0
0
0
2018
Bahia
BDI
852
10
10
0
0
0
0
3
0
1
2018
Bahia
SEA
2189
26
26
0
3
3
0
2
0
1
2017/2018
Bahia
LIN
630
7
7
0
0
0
0
0
0
0
2017
Avaí
PRL
90
1
1
0
0
0
0
0
0
0
2017
Avaí
CAT
90
1
1
0
0
16
0
0
0
0
2017
Avaí
SEA
2520
28
28
0
0
9
0
3
0
0
2016
Grêmio
SEA
0
0
0
0
0
2
0
0
0
0
2015
RB Bragantino
SEB
2960
33
33
0
0
0
0
2
0
1
2015
Capivariano
PAA
1195
14
14
0
0
0
0
0
0
1
2014
Caxias do Sul
GDI
1530
17
17
0
0
0
0
0
0
0
2014
Caxias do Sul
SEC
1510
17
17
0
0
0
0
1
0
1
2013
Caxias do Sul
SEC
1530
17
17
0
0
0
0
3
0
0
2013
Capivariano
PAA
0
0
0
0
0
4
0
0
0
0
2012
Ituano
PAA
270
3
3
0
0
8
0
0
0
0
Total
28686
325
325
0
9
89
0
18
0
8
Trophies
Competiţii interne
Catarinense
Runner-up
1x
2017
Baiano Div. I
Câştigător
3x
2020
,
2019
,
2018
Liga Nord-Est
Câştigător
1x
2021
Runner-up
2x
2020
,
2018
Recopa Catarinense
Runner-up
1x
2022
Transfers & Loans
Per
From
To
Value
21/07/23
Khaleej
Avaí
Free
16/07/22
Avaí
Khaleej
Free
01/01/22
Bahia
Avaí
Loan
15/12/21
Juventude
Bahia
N/A
01/07/21
Bahia
Juventude
Loan
06/01/18
Corinthians
Bahia
N/A
12/01/17
Corinthians
Avaí
Loan
01/04/16
Corinthians
Grêmio
Loan
10/12/15
Bragantino
Corinthians
N/A
01/05/15
Capivariano
Bragantino
N/A
01/01/15
Caxias
Capivariano
N/A
01/05/13
Capivariano
Caxias
Loan
Meciuri de Douglas Friedrich
Tot
Campionate naţionale
Domestic Cups
Cupe la nivel internaţional
Echipe naţionale
« Anterior
Următor »
Data
Competiţie
Echipa gazdă
Scor/Ora
Echipa oaspete
Evenimente
25/11/23
SEB
Avaí
0 - 0
Ituano
21/11/23
SEB
Sampaio Corrêa
4 - 0
Avaí
Vezi evenimente
11/11/23
SEB
Avaí
1 - 1
CRB
Vezi evenimente
04/11/23
SEB
Ponte Preta
0 - 1
Avaí
Vezi evenimente
27/10/23
SEB
ABC
1 - 1
Avaí
Vezi evenimente
22/10/23
SEB
Avaí
1 - 0
Ceará
Vezi evenimente
15/10/23
SEB
Londrina
1 - 1
Avaí
Vezi evenimente
07/10/23
SEB
Botafogo SP
0 - 1
Avaí
Vezi evenimente
30/09/23
SEB
Avaí
2 - 2
Sport Recife
Vezi evenimente
25/09/23
SEB
Avaí
0 - 2
Juventude
Vezi evenimente
Avaí Lot
Portar
Age
Igor Bohn
27
Otávio Passos
31
Marcão
20
Douglas Friedrich
35
César Augusto
29
Fundaş
Age
Natanael
33
Thales Oleques
29
Alan Costa
33
Jonathan Costa
28
Gabriel Dias
29
Kevin
26
João Pedro
19
Tiago Pagnussat
33
Roberto
25
Douglas Bacelar
33
Mário Sérgio
29
Mijlocaş
Age
Wanderson
20
João Paulo
33
Pedro Castro
31
Andrey
22
Ronaldo Henrique
29
Willian Maranhão
28
Jean Lucas
29
Rafael Gava
30
Giovanni
29
Judson
30
Atacant
Age
Ademilson
30
Gabriel Poveda
25
Denilson Goulart
20
William Pottker
30
Garcez
27
Hygor
31
Gaspar
21
Pedrinho
22
Antrenor
Age
Eduardo Barroca
Copyright ©2024 Perform Group. All rights reserved.
Data provided by Opta Sports. Articles provided by OMNISPORT.