Fernando Santos

Paşaport

Prenume
Fernando Manuel
Nume
Fernandes da Costa Santos
Naţionalitate
Portugalia
Data naşterii
19 octombrie 1954
ani
63
Ţara naşterii
Portugalia
Locul naşterii
Lisboa
Fernando Manuel  Fernandes da Costa Santos

Carieră (Antrenor)

Echipa From To
Portugal septembrie 2014
Greece iulie 2010 iulie 2014
PAOK Salonic septembrie 2007 iunie 2010
Benfica iulie 2006 august 2007
AEK iulie 2004 iunie 2006
Sporting Lisabona iulie 2003 iunie 2004
AEK iunie 2001 mai 2002
FC Porto iulie 1998 iunie 2001

Trophies

Competiţii interne
Liga Sagres Câştigător 1x 1998/1999
Runner-up 1x 1999/2000
Super League Runner-up 3x 2008/2009, 2005/2006, 2001/2002
Taça de Portugal Câştigător 2x 2000/2001, 1999/2000
Cupa Runner-up 1x 2005/2006
Supercupa Câştigător 2x 1999/2000, 1998/1999
Runner-up 1x 2000/2001